You are currently viewing Види пароконвектоматів

Види пароконвектоматів

Що таке пароконвектомат?

Пароконвектомат використовує три способи приготування в одному апараті: конвекцію, пару та комбінацію пари і конвекції. Конвекцію або циркуляцію сухого тепла можна використовувати для випікання хліба чи смаження м’яса. Функція приготування на пару делікатно готує рибу, рис на пару або овочі, щоб вони мали ідеальну текстуру. Під час використання комбінованої функції пара та конвекція працюють разом, щоб отримати страви вологими, ароматними та з мінімальною усадкою. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися про особливості пароконвектоматів і про те, як вони можуть допомогти вам заощадити на оплаті праці та підвищити вашу продуктивність.

Які переваги пароконвектоматів?

Пароконвектомати — це інвестиція в бізнес, але якщо порівнювати з вартістю цілого комплексу обладнання, що потрібне для аналогічних задач, то купівля варта своєї ціни. Ці універсальні пристрої роблять інвестиції розумними та виваженими з таких причин:

  • Ущільніть свою кулінарну лінію: пароконвектомат легко замінить пароварку та конвекційну піч. А якщо встановити нижчу температуру, він може виконувати функції розстійної шафи, шафи для зберігання або плити. Незважаючи на те, що початкові інвестиції є більшими, ніж будь-яка окрема одиниця обладнання, вони, як правило, є більш рентабельними, ніж покупка кількох одиниць обладнання.
  • Готуйте більше за допомогою одного пристрою: у пароконвектоматах можна смажити, готувати на пару, су-виді, коптити, тушкувати, випікати, повторно нагрівати та смажити продукти. Це робить їх чудовим способом збільшити потужність або заощадити простір шляхом повної заміни декількох одиниць обладнання на лінії готування.
  • Точний контроль температури та вологості: пароконвектомат обладнаний щупами та термодатчиками, які забезпечують приготування із точними налаштуваннями температури та пари для максимальної адаптивності.
  • Програмоване меню: меню, запрограмоване таким чином, що дозволяє завантажувати, або вручну вводити рецепти та режими приготування. Це перетворює навіть складні рецепти зі складними налаштуваннями пари та конвекції в натискання кількох кнопок.
  • Збільшення виходу харчових продуктів: використовуючи пару та конвекцію у ваших рецептах, можна зберегти смакові та поживні речовини, що гарантує вищу якість готового продукту. Це ідеально підходить для м’яса, оскільки волога від пари допомагає запобігти висиханню м’яса, зберігаючи шматки м’якими та соковитими.

Три режими приготування: на пару, конвекція, комбінований

Кухарі готують їжу за допомогою пароконвектоматів Convotherm
Професійний пароконвектомат має три режими приготування для виконання різноманітних функцій у своєму арсеналі – пара, конвекція та комбінація пари і конвекції.

  • Режим на пару: пара використовується для створення вологого тепла, яке зберігає соковитість продуктів під час процесу приготування. Ідеально підходить для приготування овочів і морепродуктів на пару та пашотування.
  • Режим конвекції: гаряче повітря рухається по камері пароконвектомата, як у конвекційній печі, створюючи сухе тепло, що підрум’янює продукти та видаляє вологу в процесі приготування. Це чудовий вибір для запікання, смаження та готування таких продуктів, як піца, печиво, картопля фрі та ін.
  • Комбінований режим: гаряче повітря та пара поєднуються для приготування їжі без втрати вологи. Якщо ви хочете тушкувати продукти, це відмінний вибір. М’ясо та овочі вийдуть м’якими та соковитими, але підрум’яняться в процесі конвекції. Деякі сорти хліба також можна випікати в цьому режимі, де пара допоможе утворити тверду скоринку.

Як вибрати пароконвектомат?

Є кілька факторів, які слід взяти до уваги, щоб вибрати найкращий пароконвектомат для вашого бізнесу. Важливо оцінити потреби вашої кухні та вподобання ваших кухарів. Це включає в себе електричне або газове приготування їжі, наявність бойлера або інжектора, властивості керування та можливості налаштування меню.

Електричні та газові пароконвектомати

Коли справа доходить до рішення між електричним чи газовим пароконвектоматом, вибір насправді зводиться до ціни та доступності. Придбання електричного пароконвектомата доцільніше, якщо:

Електричний пароконвектомат

  • Приміщення не обладнане постачанням природнього газу;
  • Обмежений бюджет, оскільки електричні моделі, як правило, дешевші за газові;

З іншого боку, газовий пароконвектомат може бути більш доцільним, оскільки:

Газовий пароконвектомат

  • Зараз виробники випускають моделі, які на 50% ефективніші, ніж найпопулярніші електричні пароконвектомати на ринку;
  • Моделі з відкритими пальниками краще передають енергію та миттєво підвищують температуру;

Пам’ятайте, що для роботи цифрових дисплеїв, а також вентиляторів на більшості газових моделей у будь-якому випадку потрібне електричне підключення. Але в таких моделях споживання електричної енергії дуже низьке.

Програмування пароконвектоматів

Рука вставляє USB-накопичувач у USB-порт програмованої комбінованої печі

Промислові пароконвектомати — чудовий інструмент для вашої кухні, оскільки в них можна легко налаштувати програми, необхідні для приготування будь-якої страви.

Ці печі пропонують багатоетапні цикли приготування, які дозволяють готувати кілька різних страв меню, що зазвичай вимагали б кількох кроків і етапів. Багато пароконвектоматів також мають попередньо запрограмовані рецепти. Вони дозволяють зберігати та створювати багато рецептів із вбудованою пам’яттю.

Деякі пароконвектомати з цифровим керуванням мають можливості зберігати більш ніж 200 циклів з різними етапами приготування. Зрештою, пароконвектомати спрощують складні кулінарні завдання; Звичайні кухарі та менш досвідчений кухонний персонал зможуть з легкістю користуватися таким обладнанням для досягнення найкращих результатів.

Механічне, сенсорне чи електронне керування пароконвектоматом

Пароконвектомати можуть мати механічне, електронне, або сенсорне керування з тачскрін дисплеєм. Будь-який тип системи керування добре працюватиме на вашій кухні, насправді це залежить лише від ваших особистих уподобань. Звичайно, моделі з сенсорним керуванням є найбільш функціональними і зручними. Так як в них закладена найбільша кількість запрограмованих меню. І крім того, саме в цих моделях є можливість створювати свої власні рецепти для приготування великої кількості страв.
Вибір опції вручну на сенсорній панелі комбінованої духовки

  • Сенсорний екран дозволяє швидко регулювати процес приготування. Просто введіть свої налаштування, або простим дотиком виберіть тип програми.
  • Сенсорні моделі дозволяють інтуїтивно зрозуміло додавати пункти меню та швидко налаштовувати їх з чіткою візуалізацією того, що ви хочете отримати.
  • В моделях з електронним керуванням кнопки спрощують навігацію в кулінарному меню. Ви можете легко перейти до бажаних налаштувань.
  • Моделі з механічним керуванням будуть зручними для кухарів з великим досвідом.

Найдешевшими є моделі з механічним керуванням і відповідно сенсорні пароконвектомати з цифровим керуванням є найдорожчими у цьому переліку опцій.

Бойлерні чи інжекторні пароконвектомати

Також пам’ятайте про різницю між пароконвектоматами з бойлером та інжекторними моделями без бойлера.

  • Бойлерний пароконвектомат використовує резервуар для кип’ятіння води і виробництва пари, яка впорскується в робочу камеру.
  • Інжекторний пароконвектомат перетворює воду в пару в проточному нагрівальному елементі. Хоча моделі з бойлером є популярними, інжекторні пароконвектомати стають все більш поширеними через жорсткість води та кількість профілактичного обслуговування, яке вимагає піч з бойлером.

Розмір пароконвектомата

Розгляд доступних розмірів і об’ємної потужності вашої кухні буде критично важливим при виборі пароконвектомата. Зазвичай виробники пропонують різні типорозміри: від компактних до великих.

  • Міні: ці печі дуже компактним розміром, але якщо їх використовувати для малих потужностей, то вони достатньо ефектиневі. Зазвичай вони мають не більше шести полиць і вміщують від 4 до 6 гастроємностей.

Комбінована духовка з нержавіючої сталі з відкритими дверцятами з правого боку та електронним керуванням зліва

  • Настільні: для невеликих ресторанів швидкого обслуговування або фуд-траків, ви можете скористатися скромним, але ефективним простором, який надають настільні моделі. Ці апарати мають 6-12 полиць для гастроємностей.
  • Підлогові моделі: коли ви використовуєте велику кухню, яка залежить від приготування великої кількості продуктів і відповідає стандартам високої якості, вам потрібна надійна піч із достатньою ємністю. Найпоширеніший різновид підлогових пароконвектоматів має щонайменше 20 полиць для розміщення 20 гастроємностей.

Ви також можете застосувати більш загальний підхід, вибираючи між моделями в половинного розміру (1/2 GN) та в повного розміру (1 GN). Ці позначення просто вказують на розмір гастроємностей, який вони можуть вмістити на своїх полицях. Розміри ємностей половинного розміру мають 325 x 265 мм, а повнорозмірні — 530 x 325 мм.

Додаткові функції:

Багато нових пароконвектоматів оснащено зручними технологічними інноваціями, які покращують загальний досвід користувачів і клієнтів.

  • Видалення жиру: для кухонь, де готують багато білкових продуктів, важливо забезпечитивидалення накопиченого жиру при приготуванні. Деякі пароконвектомати постачаються з насосами, що подають надлишок жиру в каністру.
  • Системи безвентиляційних витяжок: для багатьох печей потрібна вентильована витяжка, щоб відповідати нормам, але деякі нові пароконвектомати використовують безвентиляційні витяжки, які дозволяють розміщувати їх будь-де на кухні, значно підвищуючи вашу мобільність.
  • Дистанційне керування: зв’язок між телефоном, комп’ютером чи планшетом користувача та підключеним пароконвектоматом здійснюється через сервер. Дистанційно можна керувати налаштуваннями пароконвектомата, в режимі онлайн бачити що там відбувається, контролювати та реагувати на повідомлення про помилки, а також завантажувати нові рецепти чи робочі дані.

Обслуговування та чищення пароконвектомата

Витрачаючи час на технічне обслуговування пароконвектомата, ви заощадите гроші в довгостроковій перспективі, оскільки регулярне технічне обслуговування забезпечує тривалу роботу вашого обладнання. Пам’ятайте про наведені нижче міркування під час обслуговування та чищення пароконвектомата.

Технічне обслуговування:

C Pure AQUAKING22 подвійна синя система фільтрації води

  • Обслуговуйте свій пароконвектомат кожні 6 місяців.
  • Часто перевіряйте, чи встановлена ​​зливна сітка. Без дренажної сітки шматочки їжі можуть накопичуватися та блокувати каналізацію.
  • Очистіть і змастіть дверні ущільнювачі для належного ущільнення дверей.
  • Вода, яка подається в пароконвектомат, завжди повинна бути очищена та пом’якшена за допомогою системи фільтрації води. Це сповільнить накопичення мінеральних відкладень у водопроводах апарату. Це також зменшить утворення накипу на нагрівальних блоках пароконвектомата, датчиках води та камері для приготування їжі, щоб допомогти йому працювати якомога ефективніше.
  • Чистіша вода також покращує смак їжі. Перевірте вимоги виробника, щоб зробити правильний вибір системи фільтрації та пом’якшення води для пароконвектомату.
  • Замінюйте картридж очистки води кожні 3-6 місяців, залежно від використання.

Прибирання:

  • Перед чищенням завжди перевіряйте інструкції виробника. Кожен пароконвектомат відрізняється, і інструкції можуть бути різні залежно від моделі.
  • Більшість пароконвектоматів мають функцію самоочищення, яка використовуює таблетки або рідкі миючі засоби. Обов’язково ознайомтеся з посібником користувача щодо рекомендацій виробника про засоби для очищення пароконвектомата.
  • Уникайте використання абразивних матеріалів для очистки, наприклад сталевої шерсті, мочалок і дротяних щіток для чищення пароконвектомата. Це пошкодить ваше обладнання.
  • Обов’язково часто очищуйте харчовий зонд для дотримання належних санітарних норм.
  • Протріть пароконвектомат неабразивною губкою, перш ніж піддавати його циклу чищення.

Залишити відповідь