Заробіток на фризерах для морозива

Фризери для м’якого морозива

Фризери для м’якого морозива (молочних коктейлів) – це пристрої для приготування відповідного продукту шляхом одночасного перемішування, насичення повітрям, заморожування попередньо підготовленої із сухої або рідкої суміші та температурою на виході від -4℃ до – 8℃.

Морозиво та коктейлі, приготовлені за допомогою фризера, реалізується безпосередньо відразу після приготування.

Серед фризерів для м’якого морозива на українському ринку пропонуються моделі виробництва США та Італії. Фризери забезпечені динамічною системою подачі морозива з циліндра через спеціальний кран (або 3 крани у разі моделей з 2-ма циліндрами). Використання спеціальної зіркоподібної фільєри дозволяє отримувати традиційне морозиво “факел”, що дозується у вафельну або паперову склянку.

Фризери для твердого морозива

Фризери для традиційного твердого морозива (батч фризер) – це пристрої для приготування відповідного продукту шляхом одночасного перемішування, насичення повітрям, заморожування попередньо підготовленої із сухої або рідкої суміші та температурою на виході від -8℃ до -12℃.

Морозиво, приготовлене за допомогою цих фризерів, дозакалюється в низькотемпературній морозильній камері до нижчої температури. Надалі готова продукція реалізується через холодильні вітрини (у гастроємностях) у вигляді кульок.

Іншим застосуванням батч-фризерів є приготування за допомогою заморожених десертів з використанням соків, спиртних напоїв. Батч-фризери добре відомі рестораторам і додаткового представлення не потребують.

Як вибрати фризер для морозива?

Фризери різняться за такими основними параметрами:

  1. варіант виконання (настільний або підлоговий);
  2. продуктивність;
  3. об’єм камери зберігання для суміші;
  4. об’єм циліндра заморожування;
  5. тип охолодження;
  6. наявність пастеризації;
  7. наявність помпи.

Продуктивність фризерів

Важливим критерієм при виборі фризера є його продуктивність. Насамперед необхідно спрогнозувати передбачувану прохідність виходячи із загальної прохідності у цьому місці. З нашого досвіду відомо, що продаж м’якого морозива вище продажу звичайного гартованого морозива (якщо був досвід продажу гартованого морозива можна сміливо припускати, що продаж м’якого морозива буде не нижче).

На продуктивність фризера впливають потужність холодильного агрегату, об’єм циліндра та наявність помпи. Якщо продуктивність обрана нижче необхідної, можливі збої в роботі (суміш на виході буде недоморожений). Для нормалізації роботи фризерів потрібно від 30 до 60 хвилин.

Потрібно врахувати, що продуктивність фризера вказується в кг/годину, л/годину або кількість порцій/годину, це означає, що фризер може зробити рівно стільки морозива протягом години, скільки зазначено в документації. Тобто. якщо вказується 30 порцій на годину, це означає, що фризер здатний видати лише одну порцію за дві хвилини. Якщо фризер простояв 30 хвилин і Ви не реалізували жодної порції, то в наступні 30 хвилин він здатний видати лише 15 порцій.

Фризери з помпою

Так само є фризери оснащені помпою. Помпа – пристрій примусового нагнітання повітря та суміші у циліндр фризера. Завдяки цьому пристрою, в процесі заморожування, морозиво набуває більш повітряної, кремоподібної консистенції. Насичення повітрям сягає 80%. Морозиво має найбільш позитивні органолептичні показники (ніжна, повітряна консистенція). Але найважливішою є економічна сторона. Тобто у фризері з використанням помпи стандартна порція морозива у вафельному ріжку може важити в середньому на 30% менше, при тому, що її обсяг залишається незмінним.

При купівлі сухої суміші для м’якого морозива, ви платите за 1кг суміші з якої виходить при розведенні водою від 2 до 5 кг рідкого морозива (залежно від суміші), а після заморожування у фризері ви продаєте не вагу, а об’єм, тобто повітря.

Фризери з помпою найбільше придатні для приготування високожирного морозива. Високожирні сорти мають більш високу в’язкість. Помпа сприяє швидкому надходженню морозива до циліндра фризера.

Умови для фризерів

Під час роботи фризера, в процесі заморожування суміші, холодильний агрегат виділяє велику кількість тепла. Фризери обладнуються внутрішнім, повітряним охолодженням конденсатора холодильного агрегату та потребують певного вільного простору навколо корпусу.

Кількість циліндрів у фризерів

Фризери з одним циліндром дозволяють отримати один вид морозива. Фризери з двома циліндрами готують 2 види морозива плюс один вид, що отримується шляхом змішування. В даний момент найоптимальнішим варіантом є використання фризер з одним циліндром, т.к. за допомогою другого циліндра можна приготувати тільки ще один вид морозива, а вартість фризера з двома циліндрами майже вдвічі вища за одноциліндровий.

Топінги для фризерів

Найоптимальнішим варіантом є використання різноманітних топінгів: полуничного, чорничного, шоколадного, карамельного (морозиво поливається зверху).

Як часто потрібно мити фризер?

За нормами СЕС фризер необхідно мити 1 раз на два дні, але краще щодня. Корпуси фризер виготовлені з нержавіючої сталі. Всі фризери для морозива тут.

М’ЯКЕ МОРОЗИВО – ІДЕАЛЬНА БІЗНЕС-КОНЦЕПЦІЯ ДЛЯ ПОЧАТКОВОГО ПІДПРИЄМЦЯ І ВІДМІННЕ ДОПОВНЕННЯ ДЛЯ ІСНУЮЧОГО БІЗНЕСУ.

Залишити відповідь